KONST / Litografier / Färglitografi 13464285
nr 1346 4285
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 17/360. Motivet: 27x50cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 7 september 2020
kl 19:01:27
5/9 15:56:10
100 kr
7/9 12:33:51
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman